
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 300 pF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 0.75 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 853
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04166
Ext.Price$0.04166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04166 | $0.04166 |
| 10 | $0.02083 | $0.20830 |
| 50 | $0.01898 | $0.94900 |
| 100 | $0.01730 | $1.73000 |
| 500 | $0.01577 | $7.88500 |
| 1000 | $0.01437 | $14.37000 |
| 3000 | $0.01310 | $39.30000 |
| 5000 | $0.01194 | $59.70000 |
| 10000 | $0.01088 | $108.80000 |
